Правильний вибір тактичного рюкзака | воєнторг Мілітарист

Кожен, хто хоч раз брав участь у тривалій операції або багатоденному поході, знає просту істину: від рюкзака залежить набагато більше, ніж здається на перший погляд. Зручність перенесення, швидкий доступ до необхідного спорядження і навіть моральний настрій – все це безпосередньо пов'язано з тим, наскільки грамотно й продумано підібраний рюкзак. І мова тут йде не тільки про банальний комфорт. Правильно обраний тактичний рюкзак здатний підвищити ефективність виконання завдань і знизити фізичне навантаження навіть в найекстремальніших умовах. В іншому випадку доведеться постійно боротися з незручними лямками, неправильним розподілом ваги, неможливістю швидко дістати потрібний предмет тощо.
Види тактичних рюкзаків
Насправді вигляд виробів може розповісти не про багато що. Практично ідентичні зовні моделі можуть істотно відрізнятися за своїми можливостями: в одному випадку це буде класичний туристичний рюкзак з парою основних і додаткових відділень, а в іншому – багатофункціональна тактична система перенесення. Але тут немає поняття “краще/гірше”, адже все безпосередньо залежить від цілей і завдань, для яких купується рюкзак.
-
Штурмові рюкзаки (Assault Pack)
-
Патрульні рюкзаки
-
Експедиційні та рейдові рюкзаки (Patrol і Expedition Packs)
-
Медичні тактичні рюкзаки
-
Спеціалізовані гідратаційні рюкзаки
Це компактні моделі об'ємом від 15 до 35 літрів, призначені для короткочасних операцій. Відрізняються жорсткою конструкцією, щільним приляганням до спини й продуманою системою MOLLE для додаткового навісного спорядження. Яскравий приклад – M-TAC Assault Pack Multicam. Призначений для перенесення мінімально необхідного вантажу й швидкого доступу до нього.
Їх об'єм варіюється від 35 до 60 літрів. Ідеальні для завдань тривалістю 1-3 дні. Мають хорошу ергономіку та додаткові кріплення. Прикладом служить M-TAC Elite Large Gen. II – містка модель з посиленими стропами, системою регулювання лямок по висоті спини, відділенням для зброї, знімним розвантажувальним поясом та іншим корисним функціоналом.
Це “важка артилерія” об'ємом від 60 до 120 літрів. Призначені для тривалих операцій і автономних експедицій. Відрізняються внутрішнім каркасом, посиленими спинками та великою кількістю зовнішніх кріплень для додаткового вантажу. Класичний представник – Berghaus MMPS Crusader 90+20, обладнаний знімними бічними підсумками.
Створені спеціально для медичного персоналу в польових умовах. Відрізняються внутрішньою організацією, безліччю відділень для медикаментів та інструментів. Приклад – M-TAC рюкзак бойового медика Elite, де кожен відсік продуманий для максимально оперативного доступу до медикаментів.
Це окрема категорія компактних рюкзаків з вбудованими гідратаційними системами об'ємом від 1 до 3 літрів. Вони призначені для швидкого, зручного поповнення водного балансу під час інтенсивних дій. Приклад – Source Commander 10L WLPS Multicam. Крім гідратора, модель передбачає невеликий відсік для базових предметів першої потреби.
Ви могли помітити, що об'єм штурмових, патрульних і експедиційних рюкзаків іноді перетинається. Однак важливо розуміти, що вироби одного й того ж об'єму, але з різних категорій будуть відрізнятися конструктивно та функціонально.
На які характеристики звертати увагу, вибираючи військовий тактичний рюкзак
При покупці тактичного рюкзака важливо враховувати ряд ключових характеристик, що впливають на його практичне використання:
- об'єм і розміри. Для одноденних виходів оптимальні моделі до 35 літрів. На 1-3 дні підходять рюкзаки від 35 до 60 літрів. Для тривалих місій або автономних подорожей вибирайте від 60 літрів і вище;
- матеріал. Найміцніші моделі виготовлені з кордури щільністю від 500D до 1000D. Такий матеріал стійкий до стирання, несприятливих погодних умов і механічних пошкоджень;
- система перенесення (каркас і спинка). Якщо планується перенесення важких вантажів, то вибирайте моделі з анатомічною спинкою і жорстким каркасом. Також важлива наявність регульованих плечових лямок і поясного ременя, який допомагає правильно розподілити вагу;
- відсіки та кишені. Чим більше окремих відсіків і внутрішніх органайзерів, тим швидший доступ до необхідного спорядження. Особливо важливі фронтальні кишені швидкого доступу;
- система кріплення MOLLE. Дозволяє швидко навісити додаткові підсумки та аксесуари, значно розширюючи функціональність рюкзака.
Якщо вам необхідний швидкий і зручний доступ до води, то звертайте увагу на те, чи сумісний тактичний рюкзак з гідратором. Наприклад, модель M-TAC Sturm Elite Gen.II має основне відділення з відсіком для гідратора.
Вибір тактичного рюкзака: ТОП 5 порад
Щоб полегшити вибір і уникнути помилок, ось п'ять практичних рекомендацій:
- Визначте мету використання. Чітко виділіть завдання, з якими повинен справлятися тактичний рюкзак. Не беріть об'єм “про запас” – занадто велика модель погіршує мобільність, особливо в короткочасних операціях/походах і просто не розкриває свій потенціал. У той же час, купуючи рюкзак “впритул” за літрами, є всі шанси зіткнутися з незручністю використання, а також необхідністю “жертвувати” одним спорядженням на користь іншого.
- Обов'язково перевіряйте якість швів. Що стосується матеріалу, віддавайте перевагу кордурі та нейлону з щільністю від 500D і вище. Шви повинні бути подвійними або потрійними й посиленими в зонах найбільших навантажень.
- Оцініть зручність системи перенесення. Спробуйте навантажити рюкзак і приміряти його. Переконайтеся, що вага розподіляється правильно, плечові лямки не тиснуть, а доступ до відсіків і кишень відповідає вашому сценарію подальшого використання виробу. Іноді трапляється так, що теоретично визначений тактичний рюкзак повинен просто ідеально впоратися з поставленими завданнями, а на практиці спливає маса нюансів, які впливають на комфорт і функціональність не з кращого боку. Якщо ви вирішили замовити тактичний рюкзак в інтернет-магазині, то обов'язково проконсультуйтеся з фахівцями, враховуючи ваші індивідуальні особливості експлуатації. Далеко не завжди фотографій та опису товару достатньо, щоб оцінити всі практичні можливості та технічні нюанси виробу.
Ще уважно вивчіть кількість і якість виконання основних, а також додаткових відділень і візуалізуйте, наскільки буде зручний доступ до спорядження. Чим частіше вам потрібно діставати предмети з рюкзака, тим важливіша наявність зовнішніх кишень і зручних відділень швидкого доступу. І не забувайте про такі параметри, як модульність і універсальність. Наявність MOLLE-кріплень дозволить адаптувати рюкзак під різні завдання.